kolmapäev, 3. detsember 2008
jubeduse j2relkajad
Titakastist aga pyydsin uued gupid, L6unaka Bettast t6in kotit2ie ance ning kiivreid & elu l2heb tasakesi edasi. Osta 6rnu imeelukaid pole erilist m6tet - minu juures elavad liigid pidid olema suht pikaealised, ning gupisid & m66gusid synnib aeg-ajalt juurde, asustust tuleb m66dukana hoida.
L6unaka Bettas on ilusaid punaseid daaniosid (vist, vabandaghe asjatundmatust), kelle vastupidavust uurix. Sest kogu minu kalastik tykib mustav2rviline olema, v.a. 2 qldset ancukest.
Ehk meeldib kaladele endile kah, q ylikondade seas m6ni hipi on:)
pühapäev, 26. oktoober 2008
neljapäev, 4. september 2008
Rahu & vaiqs
Yleeile t6in paar gupipoissi & 2 qldset, pikkade lehvivate uimedega ancu. Nagu lohed, yhed tumedad, teised qldsed.
Mida aga teha paisuva gupiparvega? Ilmselt tuleb nad laiali jagada, sest pliidi alla visata olex kole. Emagupi ju sigib nagu rott......................................................................
M6nus, m6nus! Parem q telekas.
pühapäev, 29. juuni 2008
lasteaed
Siis on kyll kalasupp.
kolmapäev, 18. juuni 2008
veel aqaariume
Panin selle, 65L kasti kokq eelm nädala lõpus. Vee kallasin sisse pyhapäeval, esmaspäeval istutasin osa taimi. Tegeliqlt on asi veel pooleli - vaja jälgida, qidas vesi ringleb, asukad ennast tunnevad, & panna veel kive ning sättida taimi.
Et asi rutem käima lähex, kallasin uude kasti osa vett suurest, valmis aqaariumist. Seetõttu julgesin eile aqaariumihygieenilistel kaalutlustel ka kalad sisse panna - 2 kiivrit, 2 musikala (anc.), 3 musta mõõka ning 3 gupit. Koos taimedega olid seal paar päeva ees ka teod. Täna on pilt pealtnäha normis.
Odav see rõõm pole, sest tänu naftaärikate kartellikokqlepetele kallinevad ka kõik hobikaubad - sain osta 36W taimelambitorusid nii 254 q ka 286 kr-ga:I aga ma ei kahece: meil on nyyd 2 telekat, qs tuleb ööpäev läbi qaliteetne loodussaade. Interaktiivne, aga sellega tegelen juba tehn. töötajana mina:D
pühapäev, 8. juuni 2008
pühapäev, 25. mai 2008
SAS - nakkav t6bi
Muuhulgas on mainit hyveyhiskond teinud k2ttesaadavax t6ve SAS e. Suurema Aqaariumi Syndroom. Alguse sai see lugu sygisel, q Elva Anni juurde kolis aqaariumiga mees. Vaatasin, qidas selles muinasjutulises kastis elu k2ib - muretult & ajatult. P2rast mitmekordset vaatamist ocustasin endale ka kasti teha. Qna t88tan autoklaasitehases (amet - r6ve trykkija:D), siis oli ka klaas suht k2ep2rane. Tartu L6unakesqsest oscin m2rci algul Palgap2eval Minu Esimese Mullitaja & Kyttepulga ning Kraadiklaasi, yhest ehituspoest Kotit2ie, 25 kg Ehitusliiva fr 2-6 mm. Aqaariumisilikooni kah, & siis j2rgnes loetlet asjade kokqpanek ning p2rast n2dalast k2imist v6isidki 130L aqasse asuda punt vesiqski, nn vesiteeleht (nimi tuleb hiljem), 3 6unatigugi. Veidi hiljem tulid nii 15 v2ikest gupit, 4 kiivers2ga, m6ned sinised neoonid.
Aga selle kasti saatus oli qrb - minu kalqlaciooni n6rqs oli 30x55x80 kasti jaox liiga 6huke klaas - 3 mm ei pidanud vastu ning vaevalt 3 n2dalat t88tanud aqa l2x veesurve t6ttu plaxuga purux. 6nnex olime kodus, nii et p22scin 2ra keeva pikendusjuhtme (ning maja mahap6lemisest), korjasime kokq enamuse kalu & taimi, kes seej2rel elasid punases 12L plastikpanges tubli 2 n2dalat, enne q uue kasti valmis sain. Praegusex on uus aqa ysna korraliqlt t88tanud yle q aja.
Minu t6elise Esimese, 160L (eelmine oli harjutuskast:D) aqaariumi p6hitegelased on tegeliqlt kivid. 2-6 mm ehitusliiva sees l8sutavad kodumaised kaunid maakivimunad, maastik on kynklik & maaliline. Seal on ka m6ned v2ixed taimepistiqd, mh vesiheinasarnased nt Ludwigia repens Rubra & veel 6ige mitu asja. Et sinna on kogutud ka teiste, veel kokq liimimata kastide elusaines, siis ulbivad seal veel ka punane vesiqsk, Vallisneria americana &t, gupid, m66xabad, leekbarbused, 6unateod, ancud &t v2hen6udliqmad elukad, nii et asi meenutab vahel kalasuppi.
Meie maal peab enamik inimesi aqat ilmselt kalade p2rast, aga q ma netis trehvasin n2gema paljusid imekauneid taimeaqasid, siis oligi ocus langenud. Et olen qivamaa-aianduses suht kogenud, siis veealune aiandus tundus olema minu jaox loodud!
& veel, inimesed, kes kalandust ei tunne - 2rge murecege, et suur aqa on raske hooldada. Oce vastupidi - suurem aqa on praktiliselt hooldusvaba, enamiq kalade-taimede sobivuse & uues kastis siiski ysna lihcalt tekkiva tasakaalu korral piisab, q vahetad yle n2dala nii 20% veest & rohkem pole vajagi. T2ielik veevahetus muide on eluv66ras jama.
Veealused aiad - & aeg peatub Sinu jaox!